Povinné zmluvné poistenie online

PZP onlineAk hľadáte takú metódu uzatvorenia poistnej zmluvy, ktorá by vám zabrala čo najmenej času, nediktovala by vám, kedy ju máte uzatvoriť a ktorá by vám ukázala ušetriť aj nejaké tie eurá, tak ste tu správne. Povinné zmluvné poistenie online je najjednoduchšou cestou získania nielen tohto druhu zabezpečenia, ale aj akéhokoľvek iného. Nepotrebujete sa pritom orientovať otváracou dobou jednotlivých poisťovní, ani si dohadovať osobné stretnutie. Priamo z miesta, kde máte pripojenie na internet si môžete PZP uzatvoriť online a bez čakania. Okrem toho si môžete urobiť rýchle a bezplatné porovnanie ponúk iných poisťovní. Tento spôsob vás nijako neobmedzuje.

Zákonom prikázané zabezpečenie

AK nemáte v záujem prekračovať resp. porušovať zákon, odporúčame vám naštudovať si zoznam vozidiel, na ktoré sa aplikuje. Z praxe vám môžeme povedať, že ho je potrebné uzatvoriť skoro na všetko, čo na svoju prevádzku potrebuje platný technický preukaz. PZP sa teda dá uzatvoriť aj na iné prostriedky, nielen na auto, akoby si niektorí mohli myslieť. Motorové aj nemotorové vozidlá ako napr.:

  • nákladné autá,
  • traktory,
  • kombajny či iné poľnohospodárske a pracovné stroje,
  • historické vozidlá,
  • prívesný vozík,
  • náves,
  • motorka atď.

To všetko musí byť riadne zabezpečené.

Jednotlivé štáty sa povinné zmluvné poistenie rozhodli uzatvoriť preto, aby sa vzniknuté škodové udalosti vyriešili veľmi rýchlo. Tým, že  jednotlivé poisťovne na seba preberajú zodpovednosť za škodu, ktorú by spôsobil ich zákazník, sa tento môže akémukoľvek plateniu vyhnúť. Ak si predstavíte, že za ročné priemerne 100 eurové poistné vás môže ochrániť v sumách dosahujúcich aj niekoľko miliónov eur, určite nie je nad čím uvažovať.

Povinné zmluvné poistenie online je jednoduché a rýchle a aj ono musí rešpektovať štátom stanovené minimálne krytie. Pri spôsobení škôd na majetku je to až do 1 milióna eur a pri škodách na zdraví až do 5 miliónov eur. Pri nehode si ale uvedomte, že poisťovňa týmto zabezpečením kryje len tie škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe. Preto je do záznamu nutné spísať škody na inom vozidle alebo osobe, rovnako ako priložiť fotodokumentáciu a jeho údaje.

Bezplatné porovnanie PZP ponúk

VozovkaTo, že najlepšia cena PZP je dostupná jedine online dokazuje hneď niekoľko faktov. Prvým je kalkulačka na výpočet a porovnanie ponúk od rôznych poskytovateľov. V súčasnosti si vďaka nej môžete porovnať poistné ponuky až od 11 poisťovní, čo je skutočne veľa. Na porovnanie povinného zmluvného poistenia len stačí do formulára zadať technické parametre poisťovaného vozidla. Tie odošlete. Celý proces je bezplatný a nezáväzný, takže sa nemusíte báť, aby vás na konci procesu niekto nútil si nejaký ponuku vybrať. Môžete sa k nim vrátiť kedykoľvek chcete a opäť to bude zadarmo.

Po zadaní parametrov vám vybehnú rôzne ponuky. Kalkulačka vám ukáže nielen to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie, ale aj to najlepšie a najvýhodnejšie. Takže v skutku budete mať z čoho vyberať. Rozdiely v poistnom za to isté vozidlo môžu niekedy predstavovať až stovky eur. Kto by takú hodnotu nechcel ušetriť prípadne ju investovať do niečoho iného? Ak ste si nejakú ponuku zvolili, požiadate o ňu klikom na ňu.

Povinné zmluvné poistenie online je zaručene najlacnejšie

Ako si môžete byť istý, že ide skutočne o ponuky s najlepšou cenou? Jednoducho. Ak by ste sa vybrali do danej poisťovne alebo mnohokrát len na ich internetovú stránku, cena sa nemusí zhodovať. Samozrejme v prospech online kalkulačky na porovnanie povinného zmluvného poistenia. Tá vám totiž zaráta maximum možných zliav aj s jednou špeciálnou, ktorá sa týka samotného spôsobu uzatvorenia zmluvy. Takto môže rozdiel medzi ponukou pracovníka a ponukou porovnania dosiahnuť aj 30%.

Ako sa dostanem k bielej a zelenej karte?

Nemusíte sa báť. Ako náhle sa rozhodnete pre uzatvorenie PZP, už okrem uvedenia vašich kontaktných údajov nemusíte robiť vôbec nič. Na mail vám behom niekoľkých sekúnd po ich odoslaní zabliká správa od poisťovateľa. V nej si nájdete návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasnú bielu kartu. Tú si nezabudnite vytlačiť. Ale nakoľko je len dočasná, platí len niekoľko dní. Jej originál vám spolu so zelenou kartou, ktorá dokazuje platnosť povinného zmluvného poistenia v zahraničí, budú odoslané hneď na to, ako poisťovňa zaeviduje platbu poistného. Potom vám už v jazde nebude nič brániť. Len majte tieto dva doklady pri sebe vždy, ak niekam s poisteným vozidlom cestujete. Ináč vám hrozia pokuty. Aké? To si hneď povieme.

Dôvod na pokutovanie

Nielen neplatné povinné zmluvné poistenie, ale aj neprítomné doklady vás môžu pripraviť o nemalú sumu. Jednorazovo to môže byť aj o niekoľko stoviek eur. Ak sa do toho „obuje“ aj Okresný úrad, pokuta vás môže vyjsť až na 3 330 eur. Okrem týchto sankcií vedzte, že pri spôsobení dopravnej nehody alebo škodovej udalosti by ste bez tohto zabezpečenia museli znášať všetky spôsobené škody vy.

V zahraničí je to trošku ináč, ešte horšie. Bez platného PZP alebo bez dokladov si nielenže odnesiete niekoľkotisícovú pokutu. V niektorých štátoch dokonca majú zákon, ktorý povoľuje zadržanie týmto spôsobom nezabezpečeného vozidla. Takže vašu jazdu načierno a bez dokladov si vždy dvakrát premyslíte. Ak ju potrebujete uskutočniť, no vaše  doklady sú neplatné, vďaka povinnému zmluvnému poisteniu online ich môžete získať skoro za počkaním.

Zdroje: https://www.slovensko.sk/sk/slovnik/detail/_pzp

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *